Zamanımızın çoğunu geçirmiş olduğumuz ofislerimiz için geliştirilen mimari konseptler izlendiğinde, gerçekleştirilen tasarımların tekdüzelikten oldukça uzak, aktif ve sosyal alanlar oluşturduğunu görmekteyiz. Artık sadece çalışmak için geliştirilen sıkıcı ve ağır, sabit mekanlar olmaktan çıkıp daha aktif ve hareketli mekanlar, daha sosyal ofisler oluşturulmaya çalışılıyor. Ofis trendlerinde gözlenen bu daha motive edici ve paylaşıma açık tasarımlar için en önemli yardımcılardan birisi ise son dönemlerin trend ürünü olan bölme duvar sistemleri ile kolaylıkla yapılabilmekte.

Bölme Duvar Sistemleri Nedir?

Alüminyum veya demir kullanımı ile yapılan ve birbirinden bağımsız alanlar oluşturmamızı sağlayan sisteme bölme duvar sistemi denilmektedir. Geniş alanlarda odalar yaratmak ya da farklı bir tasarım oluşturmak için yapılan bölme duvar sistemleri, ofisleriniz de modern ve işlevsel bir bölme yapmanın en estetik yolu. Son zamanların ofis tasarımlarında en çok kullanılan yöntemlerden birisi olan bölme duvar sistemleri şık ve zarif görünmesinin yanı sıra daha motive edici çalışma alanları oluşturmak için de sıklıkla tercih edilmektedir.
Klasik anlamda duvar sistemleri yerine kullanılmaya başlayan bölme duvar sistemleri demonte ve taşınabilir olma özellikleri ile ofis içerisinde farklı tasarımlar ve hacimler elde etmek için de kullanılabilmektedir.
Bölme duvar sistemleri hakkında, yapı malzemesi alanında çalışan firmalar ile tüketiciler arasında bir iletişim alanı olan Yapı Kataloğu üzerinden de inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Bölme Duvar Sistemleri Çeşitleri

Tüm kulanım alanları için farklı seçeneklerin söz konusu olduğu bölme duvar sistemi çeşitlerinden bazıları; ahşap, akustik, alüminyum, cam, metal, polimer kökenli, x ışını geçirimsiz ve kumaş bölme duvar sistem çeşitleridir. Farklı seçenekleri ile iç mekanlarda oldukça esnek ve dekoratif tasarımlar yaratmaya imkan tanıyan sistemler çalışma alanlarında daha motive edici ve sosyal alanlar oluşturmaktadır.

WeCreativez WhatsApp Support
Hizmetlerimiz ve Fiyatlarımız Hakkında Bilgi Almak İçin Tarafımıza Yazabilirsiniz.
👋 Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?